خدمات فلاشینگ

خدمات فلاشینگ راه حلی برای جلوگیری از تخریب سیستم و تجیهزات شما

      

 

فلاشینگ چیست؟

در فرآیند نصب و مونتاژ و حتی تعمیرات سیستمهای هیدرولیک اعم از سیستمهای کوچک با حجمهای اندکی از روغن هیدرولیک و سیستمهای بزرگ و پیچیده که دارای تجهیزات و لوله های بسیار زیادی هستند به راحتی این امکان وجود دارد که ذرات خارجی و آلاینده ها به داخل لوله ها و تجهیزات سیستم هیدرولیک راه پیدا کنند و این آلاینده ها ممکن است به قسمتهای مختلف سیستم مثل شیر آلات، پمپها و جکهای هیدرولیکی خسارات جبران ناپذیری وارد کنند و یا عمر تجهیزات هیدرولیک را تا حتی ۷۰ درصد کاهش دهند، بنا بر این ضروری است که برای کارایی بیشتر تجهیزاتمان این ذرات را از سیستم خارج کنیم در واقع بطور کلی بیش از ۷۰% خرابی های سیستم هیدرولیک مرتبط با شرایط کاری و تجهیز روغن است.

برای تمیز نمودن سیستم از عملیات فلاشینگ استفاده می‌شود. فلاشینگ عبارت است از عملیات جداسازی و فیلتر نمودن ذرات آلاینده توسط جریان روغن با سرعت بالا. در این فرآیند، جریان سریع روغن با دمای خاص برای مدت مشخصی از درون سیستم به دفعات عبور داده می‌شود و ذرات ریز و آلاینده را از لوله ها جدا کرده و با خود حمل می‌نماید و در انتهای مسیر با استفاده از فیلترهای مناسب این ذرات از جریان جدا می‌شوند. این عملیات در حدی تکرار می‌شود که سطح تمیزی سیستم به حد مجاز و مورد نیاز تجهیزات برسد.

برای تشخیص زمان انجام عملیات فلاشینگ میتوان با مشاهده ظاهری سطوح داخلی جعبه دنده‌ها، سیستم‌های هیدرولیک، بلبرینگ ها، با افزایش دمای نا متعارف مخزن روغن و میزان سایش و از طریق آنالیز روغن، ضرورت انجام فلاشینگ را بررسی کرد. و اگر به موقع و در زمان صحیح انجام شود متعاقبا بخش بسیار بزرگی از هزینه‌‌های تعمیرات و نگهداری تجهیزات کاسته می‌شود